O MNIE   |   WEBDEVELOPER

WEBDEVELOPING

P
rzy projektowaniu stron nie jest najważniejsza długość stażu pracy przekonałem się o tym sam wielokrotnie. Najważniejsza jest ilość wykonanych zleceń oraz to dla kogo były one wykonywane. Toteż dlatego najważniejszym celem było jest i będzie dla mnie własne portfolio do wglądu dla przyszłego pracodawcy, czy też potencjalnego klienta.
W codziennej pracy łącze ze sobą wiele cech takich jak web mastering itp. Nie rzadko jestem osobą, która ma wpływ zarówno na wygląd zewnętrzny strony, aktualizację zawartości serwisu, moderowanie oraz daleko planowy rozwój witryny.

SPRAWNA WYMIANA DANYCH

N
ajważniejszą kwestią dla mnie jest wymiana danych pomiędzy witryną www, a jej odwiedzającym. Toteż dlatego stałem się również webdeveloperem, tworząc kod serwisu w wybranym języku programowania np. PHP, który odpowiada za sprawną wymianę danych pomiędzy stroną a odwiedzającym. Kod wynikowy będący tzw. silnikiem witryny internetowej jest oprogramowaniem odpowiadającym za przetwarzanie zawartości stron internetowych. Bardzo istotną cechą jest to iż poszczególne silniki renderujące różnią się od siebie, co może doprowadzić do sytuacji, w której jedna strona wygląda inaczej w różnych przeglądarkach.

MODYFIKACJE

Bardzo często zdarza mi się poprawiać istniejące witryny z racji pewnych niuansów takich jak przestarzałość zastosowanych rozwiązań funkcjonalnych, źle opracowana metoda eksportu zdjęć, klipów video itp. na stronę. Modernizacje witryn często w moim przypadku polegają również na usunięciu błędów, wkomponowaniu nowego elementu serwisu, rozbudowaniu lub dodaniu panelu administracyjnego, czy też przetworzeniu statycznej witryny w serwis bazodanowy. Nie rzadko zdarza się modyfikacja stron www polegająca na zaprojektowaniu nowej szaty graficznej, optymalizacji kodu i modernizacji poprzez dostosowanie do panujących trendów. Przyczynia się to w znacznym stopniu do zwiększenia ilość odwiedzin strony internetowej.
S
taram się ponad wszystko zawsze przestrzegać restrykcji jakie narzuca Google, ponieważ działania niezgodne z wskazówkami Google mogą mieć negatywny wpływ na pozycję witryny w wyszukiwarce lub nawet spowodować usunięcie witryny z indeksu Google.
Stosuję tylko bezpieczne, sprawdzone i skuteczne metody modyfikacji stron internetowych.

TOP